PC |
online hry
WebGame.cz

WebGame.cz

Věková vhodnost
Naše hodnocení
234567891011121314151617
Rozvoj
Rizika
Provedení
Hodnocení rodičů
VIDEA A OBRÁZKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Hra

The Elder Scrolls Online

Věk: 17+

Platformy: PC

Hra

My Lands

Věk: 9+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Věk: 10+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

World of Warplanes

Věk: 11+

Platformy: PC

Hra

War Thunder

Věk: 12+

Platformy: PC, Mac OS, Sony PS4

Hra

War Thunder: Ground Forces

Věk: 12+

Platformy: PC

Hra

Shakes & Fidget

Věk: 9+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Gotham City Impostors

Věk: 16+

Platformy: PC, Xbox 360, Sony PS3

Hra

Settlers online

Věk: 10+

Platformy: PC, Mac OS

Co potřebujete vědět:

WebGame je klasickou hrou, která se hraje v internetovém prohlížeči. Odlišuje se však absencí grafického prostředí a je tedy určena spíše starším hráčům, kteří naopak ocení jednoduchost a účelnost celého systému hraní. WebGame obsahuje jen minimální rizika, která jasně převyšuje učební potenciál. Hráč si procvičí schopnost plánovat a myslet dopředu, ale také reagovat na aktuální změny. V rámci hry je výhodné také vstoupit do aliance s několika dalšími hráči, kde je nutné pracovat v rámci týmu a s ním komunikovat a spolupracovat. WebGame je českou hrou a je tedy kompletně v českém jazyce.

násilí, děsivost

řešení problémů

spolupráce

komunikace

sebeřízení

grafika

O čem s dítětem mluvit:

WebGame může být pro začínající a zejména mladší hráče z počátku velmi nepřehlednou a složitou hrou. Pro nováčky je vytvořen podrobný manuál, který vysvětluje základní pravidla a principy a obsahuje také detailní informace a statistiky důležité ke správnému hraní. Začátečníkům je také k dispozici WebGame škola, kde nováčkům pomáhají zkušenější hráči. WebGame totiž vyniká silnou hráčskou základnou, která několikrát do roka také pořádá srazy pro fanoušky hry.

Více o hře:

Unikátnost WebGame spočívá především v její komplexnosti. Nabízí širokou paletu možností jak hrát a díky jednoduchému textovému prostředí se můžete věnovat samotné podstatě hry. Jedna hra (označována jako jeden Věk) trvá šest týdnů, přičemž každých 15 minut může hráč provést jeden tah. Cílem hry je vytvořit velkou a prosperující zemi, která je dostatečně silná, aby odolala útokům zemí ostatních hráčů. Vaše strategie může být například válečná, kdy se snažíte podmanit si co nejvíce území pomocí válek, zvítězit můžete ale také technologicky nebo ekonomickou prosperitou své země.

Žánr: online hry
Datum vydání: 19. 11. 2001
Platformy: PC

Co se dítě naučí:

Základem úspěšného hraní je tvorba strategie, která povede k prosperitě vaší země. Díky otevřeným možnostem hraní neexistuje daný počet strategií, ale každý hráč si může vytvořit strategii sobě vlastní rozhodováním o typu vládnutí, obchodováním se surovinami, válčením, stavěním potřebných budov nebo třeba kolonizací. Hráč si tak procvičí schopnost systematického plánování do předu, ale také pružně reagovat na nově nastalé situace. Výhodné je stát se součástí aliance, kde však osobní zájmy podléhají aliančním cílům. Hráč si tak procvičí nejen týmovou práci ale také komunikaci.

řešení problémů

spolupráce

komunikace

sebeřízení

tvořivé myšlení

sebedůvěra, sebeznalost

umět se učit

zodpovědnost, etika

iniciativní chování

matematická gramotnost

čtenářská gramotnost

přírodovědná gramotnost

informační gramotnost

finanční gramotnost

humanitní gramotnost

cizí jazyky

technická znalost

Rizika:

Díky textovému prostředí WebGame nijak graficky neznázorňuje válečné konflikty, útoky na nepřátele či podmaňování si území. Vše probíhá pouze abstraktně formou textu, přesto je právě válčení významnou částí hry. WebGame nabízí možnost zakoupit si Gold, nebo Silver účet, díky kterému hráč získá určité výhody. Ty však nijak neznevýhodňují ostatní hráče a slouží pouze ke zpříjemnění a zjednodušení hraní.

násilí, děsivost

erotika, sex

nevhodný jazyk

ohrožení soukromí

nevhodné vzorce chování

alkohol, kouření, drogy

konzumerismus

Provedení:

WebGame je textová hra odlišující se od těch ostatních hraných v prohlížeči pouze základním grafickým rozhraním, které představují především tabulky. Hráči zakládající si na grafickém zpracování tedy spokojeni dozajista nebudou, na druhou stranu díky absenci grafického prostředí hra nabízí nespočet možností jak hrát. Pokud vás tedy WebGame zaujme, s největší pravděpodobností u ní zůstanete na velmi dlouho. Díky čistě tabulkovému prostředí je navíc ovládání naprosto jednoduché a hráči stačí úplné základy ovládání počítače.

zábavnost

hratelnost

ovládání

grafika

VAŠE HODNOCENÍ

V hodnocení zohledněte celkovou kvalitu hry. Omezení je 1500 znaků.

Jméno:

Sprt

14. 9. 2013

Zatial najlepsie co som skúsil, absencia grafického prostredia nie je na škodu, hráč nie je rušený vzhľadom hry a môže sa hneď venovať plánovaniu odohrávky a výpočtom vplyvu technologii, pripadne rozmyslat nad mnozstvom dalsich veci ktore tato hra poskytuje. Mna to drzi uz 8 rokov a skutocne mi to pomohlo rozvinut logicke myslenie a moralne zasady.

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -2

rudabill

16. 7. 2013

musím hodnotit pouze kladně, hra je velice návyková jakmile ji okusíte. Já osobně hraji zhruba od roku 2003-04 a zatím neplánuji skončit :) určitě se zaregistrujte a pojďte to zkusit :)

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -1