PC , Mac OS |
online hry
Shakes & Fidget

Shakes & Fidget

Věková vhodnost
Naše hodnocení
234567891011121314151617
Rozvoj
Rizika
Provedení
Hodnocení rodičů
VIDEA A OBRÁZKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Hra

My Lands

Věk: 9+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Věk: 10+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

War Thunder

Věk: 12+

Platformy: PC, Mac OS, Sony PS4

Hra

Settlers online

Věk: 10+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Guild Wars 2

Věk: 15+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

The Elder Scrolls Online

Věk: 17+

Platformy: PC

Hra

World of Warplanes

Věk: 11+

Platformy: PC

Hra

War Thunder: Ground Forces

Věk: 12+

Platformy: PC

Hra

WebGame.cz

Věk: 14+

Platformy: PC

Co potřebujete vědět:

Ke hraní stačí internetový prohlížeč a připojení k internetu. Hra je vytvořena tak, aby si ji mohli zahrát i menší hráči, všechny souboje jsou tak ztvárněny spíše humorně a rozhodně nepůsobí nijak násilně. Jediným větším rizikem tak zůstává komunikace mezi hráči, která probíhá pouze formou textu. Shakes & Fidget procvičí u hráče mnoho schopností a dovedností. Ke správnému vývoji postavy je třeba logické uvažování, plánování do budoucna ale také porozumění textu a správné využití informací. Při interakci s ostatními hráči pak i komunikaci a spolupráci. Hru najdete na adrese www.sfgame.cz

ohrožení soukromí

konzumerismus

komunikace

sebeřízení

zábavnost

ovládání

O čem s dítětem mluvit:

Popovídejte si o možnosti dokupovat si za reálné peníze houbičky. Proč takovou možnost tvůrci do hry umisťují a na co si dát pozor. Hráči mohou také komunikovat prostřednictvím pošty nebo cechovního chatu. Upozorněte na to, že někteří lidé by mohli vyžadovat osobní informace nebo by mohli přejít ke slovnímu napadání. Pokud vaše dítě zaujaly zajímavé postavy a jejich příběh, hra je vytvořena na základě stejnojmenného komiksu, jehož české překlady lze zdarma najít na internetu (originální verze je vydávána v němčině).

Více o hře:

Předloha v podobě komiksu, který se nebojí inspirovat fantasy hrami jako je například World of Warcraft vytváří jedinečný vzhled, který prostupuje celou hrou. Zábavní nepřátelé, stejně jako zbraně, brnění a další předměty spolu s propracovaným RPG systémem vytváří jedinečný koktejl, který osloví svou jednoduchostí mnoho mladých hráčů, taktéž ale zabaví i ty starší díky zajímavým RPG prvkům. V zásadě se ale jedná o klasickou "klikačku" v prohlížeči, která však dokáže zabavit na velmi dlouho. Potěší kompletní česká lokalizace a také obrovská uživatelská základna.

Žánr: online hry
Výrobce/distributor: Playa Games
Datum vydání: 1. 1. 2010
Platformy: PC , Mac OS

Co se dítě naučí:

Stejně jako v každém RPG (a je jedno jestli jde o o hru klasickou, nebo hranou v prohlížeči) jde především o vaši postavu. Té vylepšujete díky nasbíraným zkušenostem její atributy a za vydělané zlaťáky nakupujete lepší vybavení. Správně rozdělit zkušenostní body a vybrat to správné brnění a zbraň vyžaduje notnou dávku přemýšlení a především plánování do budoucna. Mimo to si hráč procvičí také matematickou gramotnost a nakládání s informacemi o jednotlivých předmětech a postavách. V rámci cechu, který slučuje hráče do skupin, si také procvičí komunikaci a spolupráci.

řešení problémů

spolupráce

komunikace

sebeřízení

tvořivé myšlení

sebedůvěra, sebeznalost

umět se učit

zodpovědnost, etika

iniciativní chování

matematická gramotnost

čtenářská gramotnost

přírodovědná gramotnost

informační gramotnost

finanční gramotnost

humanitní gramotnost

cizí jazyky

technická znalost

Rizika:

Celá hra je koncipována tak, aby si ji mohli zahrát i mladší hráči. Přestože je tedy Shakes & Fidget o bojování s monstry a mezi sebou navzájem, souboje rozhodně nepůsobí nijak násilně. Stejně jako celá hra jsou i samotné souboje brány s humorem a nadsázkou. Hrát je možné zcela zdarma, přesto bude hráč často upozorňován na možnost dokupování si "houbiček" ze reálné peníze, které nadhodnocují jejich majitele oproti ostatním hráčům, rozhodně se však nejedná o nijak absurdní výhody a k běžnému hraní nebude třeba investovat ani korunu.

násilí, děsivost

erotika, sex

nevhodný jazyk

ohrožení soukromí

nevhodné vzorce chování

alkohol, kouření, drogy

konzumerismus

Provedení:

Shakes & Fidget se rozhodně řadí mezi ty lepší tituly hrané v prohlížeči a dokazuje to více než 20 milionů hráčů po celém světě. Unikátnost hry je dána především komiksovou předlohou, která určuje nejen skvělé grafické zpracování, ale také velmi originální a zábavné postavy, jejich úkoly, zkrátka vše s čím přijdete do styku. K ovládání hry postačí myš a díky přehlednosti a jednoduchosti i menší hráči okamžitě pochopí, jak hrát. Díky tomu, že hráči soutěží mezi sebou nemá hra konce a dokáže zabrat poměrně dost času, nemluvě o její návykovosti.

zábavnost

hratelnost

ovládání

grafika

VAŠE HODNOCENÍ

V hodnocení zohledněte celkovou kvalitu hry. Omezení je 1500 znaků.

Jméno:

vfdfg

3. 2. 2017

dfgdfgdfgdfg

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Tvoje máma

1. 4. 2015

Tady ta hra je úplný žrout peněz a času -_- Když vás serou houbičky jděte na private server :D

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

eva

13. 6. 2014

skvělá hra...!!!

Hodnocení komentáře: souhlasím +2  /  nesouhlasím -2

s20

3. 3. 2014

hra je dobrá nemusíte jak zde někdo psal kupovat premiovou měnu nejmín 1 houba vám padne za den takže když hráč šetří muže se dopracovat k zajimavému číslu

Hodnocení komentáře: souhlasím +4  /  nesouhlasím -0

Arienai

5. 1. 2014

...Co dodat. Hra, jejíž hlavním cílem je sedět nalepený u obrazovky a čekat jako sup. Založená samozřejmě na klasickém principu "Je to zdarma, ale pokud chceš být strašně kchůl a něco víc, ZAPLAŤ!". Jedná se jen o další fail ala Gladiatus, Bitefight a podobné. Máte rádi fantasy RPG? Zahrajte si třeba nějaký díl Elder Scrolls (za tenhle názor mě hejtují, ale nejlepší je skutečně Morrowind). Ale vyhýbejte se těmto klikacím hrám otupujícím mozkové buňky.

Hodnocení komentáře: souhlasím +3  /  nesouhlasím -4

Salvador

20. 10. 2013

Já to hraju nekupuju,a supr,nevadí mi když se mě někdo zeptá kolik mi je nebo kede bydlim.:o)

Hodnocení komentáře: souhlasím +2  /  nesouhlasím -1

mustang

12. 8. 2013

Této hře dávám dvě hvězdičky, protže jsem ji hrála a přišla mi v něčem dobrá a v něčem špatná až nelogická. Jak píše Ropik je to sice žrout času a peněz, ale o to těm, kteří tu hru vyrobili šlo. Aby člověk strávil spoustu času u hry, kterou taky nevyrobili a nevydali za den. Je to taková oddechová a zároveň strategická hra ve, které každý může být tím čím chce, protože tím nemůže být v reálném světě. Kouzelník, Bojovník a Lukostřelec jsou postavy oblíbených filmů jako na příklad populárního Pána Prstenů. Vlastníte zde magické a zároveň vtipné a srandovní předměty. Bojujete se srandovními obludkami a lidmi co v opravdovém světě neexistují. Je to hra plná magie, kouzel, bojů, vítězství a proher. Každý má své právo hrát tuto hru a tak ne třeba ho odrazovat špatnými komentáři dokud si sám nezkusí jaké to je být temným elfem drancujícím podzemí. Jinak je zde srandovní a dobrá grafika v podobě komiksové knížky. :) Myslím, že pro ty co ji neznají by bylo dobré si ji zahrát.

Hodnocení komentáře: souhlasím +2  /  nesouhlasím -1

ropik

6. 8. 2013

Teto hře dávám 1 hvězdičku protože si myslím že tato hra je žrout času a peněz sice strávíte jen 1,5-2 hodiny hraní denně jenže pokud chcete hrát s kamarády nastává tu problém ve hře si založíte cech. Postupně ho vylepšujete až nastane moment kdy pokud si nekoupíte houbičky za peníze znemožní to postup v žebříčku hráčů. (tato hra se nedá vyhrát) a po určité době každého přestane bavit !!!!!!!!!! já osobně sem tuto hru dohrál do 40 LVL, kamarád ji dohrál do 120 VLV a hra ho přestala bavit chci vás upozornit že tato hra má vice než 250 LVL a proto ji nemůžete vyhrát.

Hodnocení komentáře: souhlasím +6  /  nesouhlasím -4

Emil Tywoniak

19. 7. 2013

Velice zábavná hra, která procvičí strategii a odhad a vydrží člověku nadlouho, jen tak neomrzí, protože stále máte před sebou pokrok. Přídavné věci za "houbičky" (prémiovou herní měnu, ve hře vzácná a koupitelná jestli se nepletu za eura) jsou však velmi lákavé. Hráč bude lákán ke hraní třeba desetkrát za den na pouhou minutu - zadávání nových příkazů své postavě. Často hrané pod lavicí na mobilu, ale tolik to asi pozornost nenarušuje, je to vždy jen pár sekund pro výběr další činnosti.

Hodnocení komentáře: souhlasím +3  /  nesouhlasím -2

Tomáš Nedvěd

18. 7. 2013

Tato hra je velice zábavná, můžete se v ní kapánek učit i matiku. Kvalita je dobrá. Skvělé je i to, že tam můžete hrát i s kamarády, ale ryzyko je, že tam potkáte někoho špatného. Super hra, proto dávám 3 hvězdy!!!

Hodnocení komentáře: souhlasím +2  /  nesouhlasím -0