PC , Mac OS, Sony PS4 |
online hry
War Thunder

War Thunder

Věková vhodnost
Naše hodnocení
234567891011121314151617
Rozvoj
Rizika
Provedení
Hodnocení rodičů
VIDEA A OBRÁZKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Hra

My Lands

Věk: 9+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Věk: 10+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Shakes & Fidget

Věk: 9+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Settlers online

Věk: 10+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

Guild Wars 2

Věk: 15+

Platformy: PC, Mac OS

Hra

The Elder Scrolls Online

Věk: 17+

Platformy: PC

Hra

World of Warplanes

Věk: 11+

Platformy: PC

Hra

War Thunder: Ground Forces

Věk: 12+

Platformy: PC

Hra

WebGame.cz

Věk: 14+

Platformy: PC

Co potřebujete vědět:

Hru lze hrát pouze přes internet a funguje na principu free to play. Hráč se tedy může zdarma zaregistrovat, titul si zdarma stáhnout i hrát. Ve hře ovšem existují dvě herní měny. První měnu si hráč vydělává svými výkony při hraní, druhou si může zakoupit v internetovém obchodě. To je dnes již zaběhnutý systém u většiny her, který nerouzbourává (alespoň nijak citelně) herní vyváženost a zároveň dovoluje hráčům hrát zdarma.

násilí, děsivost

konzumerismus

spolupráce

sebeřízení

zábavnost

hratelnost

O čem s dítětem mluvit:

Po vstupu do vzdušné bitvy se hráč ocitá v letadle letícím vstříc již hrajícím protihráčům. Pokuste se dítěti poradit jaké může mít role v bitvě. Samozřejmě se od vás neočekává znalost leteckých taktik, ale s využitím jednoduché logiky můžete být dítěti velice prospěšní. Pokud hraje ze bombardér, měl by se asi raději držet dál od protihráčů a snažit se proniknout co nejhloubějí do nepřátelského území, naopak lehcí stíhači nemají jak ublížit obrněným pozemním cílům a měli by se zaměřit na jiné úkoly. Je také dobré pobavit se o válce obecně a o 2. světové konkrétně, právě z ní hra vychází.

Více o hře:

Akční multiplayerová hra War Thunder je sice ještě v otevřené testovací fázi, ale protože již nyní má miliony hráčů, rozhodli jsme se ji pro vás zrecenzovat. V první fázi hry se hráči stávají válečnými piloty, kteří se střetávají ve vzdušných soubojích na různých mapách. V dalších fázích, které ještě nebyly zpřístupněny pro veřejnost, přibyde do hry možnost hrát za tank nebo válečnou loď na stejné mapě. Základními rysy hry jsou velká realističnost a z toho plynoucí rozmanitost prostředí.

Žánr: online hry
Výrobce/distributor: Gaijin Entertaiment
Datum vydání: 1. 11. 2012
Platformy: PC , Mac OS , Sony PS4

Co se dítě naučí:

Prvním výukovým aspektem hry je zvládnutí samotného ovládání. Hra umožňuje hráčům využívát nejrůznější triky a taktiky, díky kterým mohou být úspěšní. Ve chvíli, kdy hráč zvládne být alepoň malým přínosem pro tým, měl by zapracovat na spolupráci se zbytkem týmu. Zároveň může začít komunikovat, aby zjistil od zkušenějších hráčů jak má hrát. Hra je v češtině, ale komunikace s ostatními probíhá zejména v angličtině. Při hraní hráč pracuje s mnoha proměnnými, nejen samotným letem, ale i rychlostí, složitostí střelby a orientací na mapě, to vše jej nutí stále se učit.

řešení problémů

spolupráce

komunikace

sebeřízení

tvořivé myšlení

sebedůvěra, sebeznalost

umět se učit

zodpovědnost, etika

iniciativní chování

matematická gramotnost

čtenářská gramotnost

přírodovědná gramotnost

informační gramotnost

finanční gramotnost

humanitní gramotnost

cizí jazyky

technická znalost

Rizika:

Hlavním principem hry je prostý letecký souboj mezi skutečnými lidmi, probíhající online, to hra nemůže zapřít. Autoři si ale s tématem poradili z hlediska rizik dobře a tak se hráči nesetkávájí s žádnými krvavými či brutálními výjevy. Letadlo jednoduše začne po sestřelení hořet, spadne na zem a po chvíli zmizí. Jako riziko nutné zmínit i fakt, že hra je online, hráč tak může být neustále v kontaktu s cizími lidmi. Ve hře také existuje možnost nakupovat si předměty za reálné peníze.

násilí, děsivost

erotika, sex

nevhodný jazyk

ohrožení soukromí

nevhodné vzorce chování

alkohol, kouření, drogy

konzumerismus

Provedení:

Hra nabízí hráčům více režimů hraní. Základním je arkáda pro každého, zbylé jsou hlavně pro zkušené hráče a přibližují se sofistikovaným leteckým simulátorům. První režim je nejhranější zejména díky tomu, že přináší výborný poměr realističnosti a jednoduchosti ovládání. Hráči také ocení, že do bitvy nevstupují s jedním, ale hned s několika letadly, která mohou po sestřelení měnit. Raná verze hry se projevuje zejména v menu, které je pro začátečníka vcelku nepřehledné. Je proto při učení a zlepšování se nutné vyvinout více úsilí.

zábavnost

hratelnost

ovládání

grafika

VAŠE HODNOCENÍ

V hodnocení zohledněte celkovou kvalitu hry. Omezení je 1500 znaků.

Jméno:

Henry

6. 2. 2017

Hra WAR THUNDER je nejhorší hra, jak je popsáno níže od jiných uživatelů. Navíc se zde propaguje ALKOHOLISMUS, DROGY A DĚVKY jak jsem četl přímo ve hře, kde herní klany a spolky lákají hráče do part. To si každý zde může rovnou přečíst v KONVERZACI při hře. KDYŽ SLUŠNĚ POŽÁDÁTE O NÁPRAVU TAK DOSTANETE B A N !!! Takže tato hra ohrožuje mravní vývoj mládeže a ještě mlží s historií, např. JAPONSKÉ tanky u STALINGRADU je totální nesmysl.Je to RUSKÝ nesmysl a navíc nástroj na to jak z dětí pod záminkou odměn vytáhnout peníze.

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Marki

17. 7. 2016

Více informací o hře najdete tady http://www.free-to-play.cz/hry/war-thunder/

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

M

24. 2. 2016

V podstatě mám proti hře dvě věci. Realističnost je naprosto mimo mísu. Ruské tanky se tu prohánějí po západní Evropě i po Severoafrické poušti. Německé letouny zas krouží nad Pacifikem. Co si z toho odnese dítě do dějepisu raději nechci vidět. Druhá věc je, že se jedná o ruskou hru a to je vidět na technice. Vše ruské je nejlepší. Ruské tanky jsou nejodolnější a zničí vše. Ruská letadla zas vymanévrují a dohoní každého soupeře. Prostě je to pěkná blbost.

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -0

Letec

15. 2. 2015

Ruská hra, a taky podle toho výsledek mé hodnocení -5

Hodnocení komentáře: souhlasím +0  /  nesouhlasím -3

Kryštof

10. 5. 2014

Arkádové bitvy jsou i promalé. Pro velké tu jsou realistické a historické.

Hodnocení komentáře: souhlasím +2  /  nesouhlasím -0

mecpok

25. 1. 2014

super hra ale dlouho se to instaluje

Hodnocení komentáře: souhlasím +4  /  nesouhlasím -2

MartaFranta

20. 1. 2014

Dobrá hra, hráli jsme se svištěm a i jeho to bavilo. Je ale pravda, že menší děti potřebují minimálně zezačátku poradit a taky je otázkou, zda je pro úplně malé děti vhodné online hraní. Ale myslím, že tahle hra je fakt v pohodě a synovi pomohla pochopit některé fyzikální jevy, spojené s letectvím. Takže proč ne :)

Hodnocení komentáře: souhlasím +8  /  nesouhlasím -1